Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Zielona misja

Zielona misja to zbiór zasad którymi kierujemy się w ECOSPA. Wierzymy w to, że jako społecznie odpowiedzialna firma możemy w lepszy sposób obsługiwać naszych klientów, oferując jednocześnie najwyższą jakość produktów i dbając o nasze środowisko naturalne.
 

Dostawcy

W szczególny sposób dobieramy naszych dostawców. Chcemy pracować z firmami których cele są podobne do naszych. Wśród kryteriów można wymienić orientację na satysfakcję klienta, oraz dostarczanie produktów jak najwyższej jakości. Z chęcią współpracujemy z organizacjami wspierającymi lokalne społeczności w których wytwarzane są nasze wyjątkowe surowce.

Uważamy, że praca ludzi posiadających tak cenne umiejętności powinna być doceniana. Dlatego też współpracujemy ze spółdzielniami, które przystąpiły do programu Fair Trade. Znak ten poświadcza m.in. że pracownicy otrzymują godziwe wynagrodzenie za swoją pracę, a przedsiębiorstwo nie wykorzystuje do pracy dzieci.

Produkty

Jakość oferowanych produktów ma dla nas kluczowe znaczenie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym klientom surowce spełniające najwyższe standardy, które często przewyższają swoim poziomem inne produkty dostępne na rynku. Wybieramy te z nich, których właściwości i pochodzenie poparte są badaniami oraz certyfikatami jakości przyznawanymi przez uznane branżowe stowarzyszenia.

Wiele z prezentowanych przez nas produktów może poszczycić się certyfikatem Soil Association. Gwarantuje on, że surowce wytwarzane są z roślin hodowanych w ramach upraw ekologicznych.

Kolejnym prestiżowym wyróżnieniem  jest międzynarodowy certyfikat ECOCERT. Ten cieszący się bardzo dobrą reputacją znak, gwarantuje naturalne pochodzenie, oraz czystość ekologiczną produktów. 

W ECOSPA nie testujemy produktów na zwierzętach i nie zlecamy testów zewnętrznym instytucjom. Surowce dostępne w naszej ofercie posiadają pisemne deklaracje producentów i dystrybutorów potwierdzające nietestowanie na zwierzętach.

Opakowania produktów

ECOSPA wyróżnia holistyczne podejście do ekologii. Ponieważ wysoko "ustawiamy poprzeczkę" naszym dostawcom, również od siebie wiele wymagamy. Na każdej płaszczyźnie staramy się polepszać nasze produkty, tak aby były one funkcjonalne i zarazem w pełni przyjazne dla środowiska.

Na poziomie opakowań przejawia się to w wykorzystywaniu szklanych butelek i słoików, oraz butelek PET. Wszystkie płynne fotowrażliwe surowce dostarczamy w buteleczkach z ciemnego szkła które idealnie chronią substancje przed działaniem promieni słonecznych, nie wchodzą z nimi w reakcje chemiczne i jednocześnie nadają się do recyclingu. Istotną zaletą tych opakowań jest również możliwość ich wielokrotnego użytku. W naszej ofercie znalazły się również pojemniki z tworzywa PET które jako jedne z nielicznych, syntetycznie wyprodukowanych, poddawane są obróbce w celu ponownego odzysku surowca.

Wysyłka do klienta

Zamówienia złożone w naszym sklepie są dostarczane w kartonowych, niewybielanych pudełkach. Aby delikatna zawartość była w pełni bezpieczna, do ich wypełnienia używamy niewybielanego papieru pakowego. Ponieważ wypełnienie nie jest drogie, możemy użyć ilości potrzebnej do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki, jednocześnie dbając o nasze środowisko.

(C) 2006-2018 ECOSPA.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie materiały: teksty (za wyjątkiem cytowanych), slogany, grafiki, zdjęcia itp. znajdujące się w tym serwisie są własnością spółki ECOSPA Rita Kozak-Chaber Artur Chaber s.c. i podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim.